Get Models Now

Kopie rzeźb drukowane 3D

Doświadczanie sztuki jest często powiązane głównie ze zmysłem wzroku. Chcąc wyjść na przód oczekiwaniom zwiedzających polska firma Get Models Now na zlecenie Muzeum Narodowego w Poznaniu stworzyła miniaturowe rzeźby będące kopiami oryginalnych eksponatów znajdujących się w muzeum. Wykorzystanie skanu pozwoliło na przełożenie rzeźb na język druku 3D.

Get Models Now
Get Models Now
Get Models Now
Get Models Now
Get Models Now

Przy użyciu drukarki 3D, wydrukowano miniaturowe wersje rzeźb znajdujących się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Wielkość figurek świetnie wpasowała się w pole robocze drukarki umożliwiając wydruk eksponatów w jednym elemencie. Obiekty te oddają kształt wzbogacając ofertę edukacyjną Muzeum, która w szczególności skierowana jest do młodszych odbiorców. Druk 3D pomaga w doświadczaniu sztuki wzbogacając zwiedzanie o nowe wrażenia a dotykowy aspekt figurek sprawia, że świetnie sprawdzają się w kontakcie z niepełnosprawnymi osobami.

Get Models Now
Get Models Now
Get Models Now

Rzeźby wykonane za pomocą druku 3D: Barbara Falender, “Narcyz”, 1979 Julian Boss-Gosławski, “Rehabilitacja”, 1955 Ludwig Puget, “Olga Boznańska”, 1912-1913